“Жінка і діабет: Наше право на здорове майбутнє”

Прес-конференція в УНІАН

9 листопада  11:00-12:00

Діабет у світі, в Україні і в Києві

Недарма діабет називають неінфекційною епідемією 21 століття. В світі сьогодні налічується 415 мільйонів осіб з цукровим діабетом та близько 193 млн людей, які мають недіагностовану хворобу. Ці вражаючі цифри мають тенденцію до збільшення рок від року. За прогнозами експертів Міжнародної Діабетичної федерації (IDF) за збереження поточних темпів росту захворюваності в світі до 2040 року буде близько 642 мільйонів з діабетом.

В Україні зареєстровано 1 246 117 хворих на цукровий діабет, але відповідно до оцінки експертів ця кількість насправді має бути значно більшою за рахунок діагностики захворювання у людей, які роками живуть з діабетом, не знаючи про свою хворобу.

В Києві 92 060 хворих на цукровий діабет. За результатами проведеного статистичного аналізу показників діяльності ендокринологічної служби за період з 1999 по 2016 рік цей показник зріс майже вдвічі – у 1999 році в Києві було зареєстровано 48 902 людей з діабетом. За цей період, нажаль, збільшилась не тільки кількість хворих на цукровий діабет, але й кількість ускладнень хвороби.

Історія ВДД

За ініціативи Міжнародної Діабетичної федерації (IDF) та Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я ця дата відзначається щорічно з 1991 року 14 листопада в день народження канадського фізіолога Фредеріка Бантінга. Саме відкриття у 1922 року Фредеріка Бантінга і Джона Маклеода врятувало життя мільйонам. І хоча цукровий діабет і до цього часу невиліковний, завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем. Визнанням першого великого досягнення XX століття в галузі біохімії та медицини була Нобелівська премія, присуджена Бантінгу і Маклеоду в 1923 році.

Починаючи з 2007 року відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/61/225 відзначається як офіційна подія ООН.

Кожного року IDF обирає тему всесвітньої кампанії.

Тема Всесвітнього дня діабету 2017 року: «Жінка та діабет – право на здорове майбутнє.

Наразі у світі понад 199 мільйонів жінок живуть з діабетом. За прогнозами, до 2040 року ця цифра збільшиться до 313 мільйонів. Двоє з кожних п’яти жінок із цукровим діабетом знаходяться у репродуктивному віці, це понад 60 мільйонів жінок у всьому світі.
Діабет є дев’ятою провідною причиною смерті жінок у всьому світі, що спричиняє 2,1 мільйона смертей на рік. Жінки з цукровим діабетом 2 типу майже в 10 разів частіше хворіють на серце, ніж у жінок без стану. У жінок із цукровим діабетом 1-го типу підвищений ризик раннього викидня або народження дитини з вадами розвитку.

Це ще не все…

Якщо навіть не сама жінка має діабет, а будь-хто, у родині, дитина чи чоловік, на чиї плечі лягає основний тягар, хто вирішує питання зміни режиму, системи харчування і так далі, і таке інше?

Звісно – жінка, мати – берегиня. Цього річ Всесвітній День Діабету присвячений тому, як допомогти жінці вирішувати всі життєві проблеми і вистояти, і зберегти мир в родині, і бути жіночної, чарівною і самою сильною…

Що слід робити

Системи охорони здоров’я повинні приділяти належну увагу особливим потребам та пріоритетам жінок. Усі жінки, які страждають на діабет, повинні мати доступ до лікарських засобів та технологій, необхідних для діабету, а також до самоконтролю та до інформації, яка необхідна їм для досягнення оптимальної компенсації діабету

Право на здорове майбутнє

За оцінками IDF, у 2015 році 20,9 мільйона жінок або 16,2% жінок мали певну форму гіперглікемії під час вагітності. Приблизно у половини жінок продовжує розвиватися діабет 2 типу протягом п’яти-десяти років після пологів.

попереджай діабет

Половина випадків гіперглікемії під час вагітності спостерігається у жінок у віці до 30 років. Переважна більшість випадків гіперглікемії під час вагітності мала місце у країнах з низьким і середнім рівнем доходу, де доступ до допомоги майбутній матері часто обмежений.

Що слід робити?

Профілактики діабету 2-го типу повинна зосереджуватися на здоров’ї та харчуванні майбутніх матерів, а також на раціональному способі життя до і під час вагітності, а також на харчування дітей в період раннього дитинства.

Не слід ігнорувати скринінг на діабет на первинному рівні охорони здоров’я, щоб забезпечити раннє виявлення, кращий догляд за жінками та зменшити материнську смертність.
Усі жінки та дівчата повинні мати можливість займатися  фізкультурою і спортом, щоб поліпшити своє здоров’я.

 

Поділитися
 •   
 •   
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *