Українська діабетична федерація

Як і в житті людини, в житті громадської, справжньої громадської організації, бувають чорні та білі смуги, зльоти та падіння, час для роздумів та самовдосконалення, і час для активних дій та оновлення. Коли я говорю “справжня” що я маю на увазі. Просто таку організацію яка виконує як тоне пафосна звучить свої статутні завдання та служить тим, кому зобов’язалася служити.

Українське громадське об’єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація», англійською «Ukrainian Diabetic Federation» (скорочено –  «УДФ»/UDF) – зареєстроване Міністерством юстиції України 2 червня 1997 року (Реєстраційне свідоцтво №860)

Як зазначено у статуті  «Основна мета діяльності є об’єднання потенціалу регіональних діабетичних організацій для поліпшення якості життя людей з діабетом відповідно до положень Сент Вінсентської Декларації  та внесення діабету до головних пріоритетів політики охорони здоров’я в Україні; захист прав членів УДФ.

Історія УДФ

Група, що заявила про наміри відстоювати інтереси пацієнтів з діабетом розпочала свою діяльність ще в Радянському Союзі. Саме у 1988 році була створена перша суспільна організація по відстоюванню і розповсюдженню інформованості про діабет в Харкові. Це було не тільки перше діабетичне об’єднання, але й перша неурядова організація пацієнтів в Україні. Так розпочато діабетичний рух в Україні – в момент, коли люди дізнавались про нові шляхи розвитку і робили перші кроки в демократичній системі. Після розпаду СРСР, в 1993 році була офіційно заснована Українська Діабетична Асоціація (на даний час Федерація – УДФ – UDF).

В 1996 році УДФ стала членом Міжнародної Діабетичної Федерації (IDF).

З того часу Українська діабетична федерація є частиною сильного міжнародного руху і послідовно втілює в життя ідеї ID , це і стало головною причиною успішної діяльності організації. З того часу Українська діабетична федерація є частиною сильного міжнародного руху.

Наразі у складі УДФ 30 організацій із 23 областей України, в тому числі: 12 обласного рівня, 11 – місцевого, 7 – районного. Активно діють на-жаль лише 5 регіональних осередків УДФ. УДФ входить до складу Спілки захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації» та разом з іншими 16 організаціями-членами Спілки займає активну позицію в боротьбі з хронічними захворюваннями в Україні та світі.

Національна політика по діабету

УДФ ініціювала, лобіювала та сприяла впровадженню двох перших редакцій Національної програми “Цукровий діабет”. Наразі УДФ зосереджена на просуванні Національної програми по діабету до 2025 року.

Просвітницька діяльність УДФ

УДФ безперервно займається просвітницькою діяльністю. УДФ регулярно проводить організації конференцій, семінарів, лекцій, проводить школи  та акції безкоштовного скринінгу на виявлення діабету та його ускладнень, розробляє та розповсюджує інформаційні матеріали стосовно діабету.

Всесвітній День Діабету

Починаючи з 1993 року УДФ регулярно організовує та проводить широкі кампанії з нагоди Всесвітнього Дня Діабету

В результаті прийняття Резолюції Організації Об’єднаних Націй 61/225 в грудні 2006 року, Всесвітній День Діабету є офіційним днем Організації Об’єднаних Націй.

Вітаючи той факт, що Міжнародна Діабетична Федерація (IDF)   за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) впровадила Всесвітній День Діабету у всьому світі, починаючи з 1991 року, Генеральна Асамблея 20 Грудня 2006 р., вирішила офіційно визнати  Всесвітній День Діабету як День Організації Об’єднаних Націй який слід відзначати щороку 14 листопада , починаючи з 2007 р. (Резолюція 61/225).

Визнаючи, що діабет є хронічною, розповсюдженою та високо вартісною хворобою, що становить серйозні виклики для розвитку країн світу, Генеральна Асамблея закликала держави-члени розробляти національну політику щодо профілактики, лікування та допомоги відповідно до цілей сталого розвитку їх систем охорони здоров’я, беручи до уваги Узгоджені на міжнародному рівні задачі в галузі розвитку, включаючи Цілі розвитку тисячоліття.

УДФ та спорт

Українська діабетична федерація має великий досвід проведення спортивних, культурних та просвітницьких заходів з пропаганди здорового способу життя як засобу профілактики  діабету: 2001 рік в Києві були організовані та успішно проведені перші спортивні змагання серед людей з  діабетом «DIA SPORT». 2002 рік – сходження на Говерлу. 2003 рік не менш яскравим виявився проект з велопробігу, в якому учасники-люди з діабетом виявили свою силу, витримку та жагу до пригод, долаючи на велосипедах відстань від Києва до Кракова. 2011 рік – друге сходження на Говерлу.

Міжнародниі проекти УДФ

Серед міжнародних проектів, проведених УДФ – Міжнародний молодіжний фестиваль на борту корабля «Дніпро 2006»,  в якому прийняли участь 52 учасники з 8 країн світу, Міжнародний молодіжний фестиваль «Артек 2007» (100 учасників з 12 країн), дякую якому молодь з цукровим діабетом мала змогу відпочити у відомому молодіжному таборі «Артек» на березі Чорного моря. 2012  УДФ започаткувала Європейський чемпіонат з футболу для людей з діабетом “ДіаЄвро”.


Поділитися
 •   
 •   
 • 7
 •  
 • 5
 • 2
 •  
 •  
 • 12
 • 7
 •  
 • 5
 • 2
 •  
 •  

1 thought on “Українська діабетична федерація

 1. Тетяна

  Зараз усім діабетикам України потрібна кваліфікована допомога. Діабет молодшає.

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *